Vorige slide Volgende slide

19-09-2011 - Proef met elektrisch rijden

Proef met elektrisch rijden
door Peter Heesen VENLO – De regio Venlo wordt de eerste proeftuin in Nederland voor elektrisch rijden buiten de grote steden. Het milieuvriendelijk vervoer wordt gestimuleerd tijdens de Floriade 2012.

Op de parkeerplaats van de Floriade komen dertig oplaadpunten. Met elektrische auto’s en scooters, die gratis worden verhuurd, kunnen bezoekers zelf van hun verblijfsaccommodatie (hotel, recreatiepark) naar de wereldtuinbouwexpo rijden. De stroom die de berijders ‘tanken’, is kosteloos. Peugeot heeft toegezegd minstens vijftig elektrische auto’s van het type iOn ter beschikking te stellen. Met Munckhof Groep in Horst wordt gesproken over de inzet van elektrische taxi’s en bussen. Het project wordt uitgevoerd door de stichting Florielectric. Het doel is een bijdrage te leveren aan de doorbraak van elektrisch rijden.

Het project wordt gesubsidieerd door bedrijven die ervaring op willen doen met e-mobiliteit. Om aandacht voor het project te vragen, worden in de regio ‘zonnebomen’ geplaatst, die ontwikkeld zijn door zonnepanelenfabrikant Scheuten Solar uit Venlo. De bomen - tevens oplaadpunten - zijn zes meter hoog en voorzien van zonnepanelen in de vorm van bladeren.

Na de Floriade zal de regio Venlo, waartoe ook het Duits grensgebied hoort, elektrisch rijden blijven stimuleren. De oplaadpunten bij de Floriade worden verspreid over de regio geplaatst. Volgens Ed Morel, creatief directeur van reclamebureau 3Hoog, kan Noord-Limburg zich landelijk onderscheiden als e-mobiliteitsregio. „Als iemand in Groningen van plan is een elektrische auto te kopen, kan de dealer hem verwijzen naar deze regio.”

Terug naar het nieuwsoverzicht